Slovakia

Sme v červenej zóne: Slováci, ktorí cestujú na Ukrajinu, potrebujú mať so sebou test na COVID-19

V prípade, že cestujúci príde bez testu, bude musieť podstúpiť štátnu alebo domácu karanténu. Ukrajina totiž od 1. augusta zaradila Slovensko do tzv. červenej zóny. TASR to potvrdili z Veľvyslanectva Ukrajiny v SR.

Ukrajina delí krajiny podľa počtu aktívnych prípadov COVID-19 na zelené a červené zóny. V červenej zóne sú krajiny, kde je počet aktívnych prípadov COVID-19 viac ako 40 osôb na 100 000 obyvateľov, v zelenej zóne krajiny s menším počtom ako 40 osôb na 100.000 obyvateľov.

"Karanténa v štátom určených zariadeniach sa vzťahuje iba na prichádzajúcich z krajín s vysokou mierou nákazy COVID-19, ktorí sa na území týchto krajinách nachádzali 14 dní a viac. Umiestneniu do zariadenia určeného štátom nepodliehajú osoby, ktoré súhlasili so samoizoláciou pomocou elektronickej služby Zostaň doma," vysvetlilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Podľa ukrajinskej agentúry Ukrinform možno domácu karanténu prerušiť, pokiaľ človek podstúpi test na COVID-19 a dostane negatívny výsledok.

Opatrenie o štátnej alebo domácej karanténe sa nevzťahuje na zamestnancov zahraničných zastupiteľských úradov, konzulárnych úradov a zastúpení medzinárodných organizácií akreditovaných na Ukrajine, ako aj ich rodinných príslušníkov, rušňovodičov a členov posádok nákladných vozidiel, vodičov nákladnej dopravy, pilotov, členov posádky lietadla alebo iných členov leteckého personálu, posádku v lodnej nákladnej doprave, rušňovodičov, vozmajstrov, vlakové čaty a obslužných pracovníkov v železničnej nákladnej doprave, ozrejmil slovenský rezort diplomacie.

Pri vstupe do krajiny sa všetci cudzinci musia tiež v súčasnosti preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s liečbou COVID-19. Poistenie musí byť platné počas celého pobytu na území Ukrajiny.

Hranicu Slovensko-Ukrajina možno prekročiť cez hraničné priechody: Vyšné Nemecké - Užhorod (otvorený pre osobnú a nákladnú automobilovú dopravu), Ubľa - Malyj Bereznyj (otvorený v plnom rozsahu), Veľké Slemence - Mali Selmenci (obnovený v plnom rozsahu v prevádzkovej dobe od 8.00 do 20.00 h).

Football news:

The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan
Shaka Hyslop: Many black players do not see the point in coaching courses, believing that they will not be called for an Interview
Barcelona have offered Norwich 5 million pounds for the loan of Aarons