Slovakia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Špecialista vylúčil, že Zeman potrebuje transplantáciu pečene, píše sa v uniknutej SMS

„Jaterní onemocnění není tak pokročilé, aby musela být indikována transplantace,“ napísal predsedovi vlády. Premiér pre iROZHLAS povedal, že išlo zo strany Špičáka o nevyžiadanú SMS.

Ako informuje iROZHLAS, televízia Seznam zverejnila v sobotu uniknutú SMS, v ktorej sa píše, že prezident Miloš Zeman podstúpil vyšetrenie pečene od špecialistov z Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM).

„Dobrý den, pane premiére, náš specialista již pana prezidenta prohlédl, jaterní onemocnění není tak pokročilé, aby musela být indikována transplantace,“ znie správa, ktorú premiérovi túto stredu podľa televízie poslal Julius Špičák.

Pravosť správy nepoprel

Špičák pre iROZHLAS pravosť správy nepoprel a dodal, že na nej nevidí nič zlé. „To nie je diagnóza, takže prečo by som mu to nemohol napísať? Je to únik SMS. Ja tam píšem to, čo som napísal. Je to v podstate veľmi neutrálne a veta, ktorá by nemala nikoho iritovať a proste to je všetko.”

Babiš odmietol, že by iniciatíva, aby Zemana vyšetrili kvôli prípadnej transplantácie, vzišla od neho. „Profesora Špičáka som o nič nežiadal,” vyjadril sa pre české médium Babiš. „Bola to nevyžiadaná SMS a išlo o iniciatívu pána Špičáka. Rozhodovanie o zdravotnom stave prezidenta je plne v rukách lekárov Ústrednej vojenskej nemocnice,” dodal.

Hovorkyňa nemocnice Jitka Zinke na otázky média ohľadne vyšetrenia zatiaľ nereagovala.