Slovakia

Splnil si sen. Rodák postúpil do Premier League vďaka neuveriteľnému gólu

"Keby sme sa s Martinom stretli – bol by to splnený sen. Za tie roky, čo som bol v Anglicku prevažne sám, som nikdy nemal chuť to zabaliť.

Prišli aj ťažké dni, ale som silná povaha. Viem nepriazeň prekonať a idem ďalej. Premier League je silná motivácia," vravel Rodák v rozhovore pre Pravdu.

V utorok večer si svoj veľký sen splnil. Dvadsaťtriročný brankár síce v závere prišiel o 16. čisté konto v sezóne, trápieť ho to nemusí. Fulhamu pomohol vo finále play off o postup do Premier League zdolať Brentford 2:1 po predĺžení.

Odchovanec Košíc prestúpil do Fulhamu pred siedmimi rokmi. Po sérii hosťovaní v nižších súťažiach si získal dôveru trénera Parkera. Rodák sa predstavil na Wembley po druhýkrát v kariére a znova sa tešil z víťazstva.

Tentokrát sa oň zaslúžil krajný obranca Joe Bryan, ktorý predviedol nevídanú odvahu i techniku.

Brankára Brentfordu nachytal z takmer štyridsiatich metrov. Namiesto centra mu loptu zakrútil na bližšiu žrď. O niekoľko minút strelil Bryan aj druhý gól, na ktorý dokázal Brentford odpovedať iba v úplnom závere.

„Na niečo také musíte mať gule. Neuveriteľný gól,“ rozplýval sa expert Sky Sports a niekdajší anglický futbalista Liam Rosenior.

„Nie som žiadny hrdina. Takto som to však chcel. Tréner mi hovoril, že brankár chodieva príliš dopredu. Vyšlo to parádne,“ vravel Bryan.

Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný, Rodák nemal veľa práce. Najviac sa zapotil pri šanci Watkinsa v 71. minúte. Jeho tvrdý pokus vytesnil nad brvno.

Slovenský brankár sa snažil rozohrávať loptu i dirigovať obranu. Darilo sa mu to, hoci na ňom ešte občas badať neskúsenosť.

Eliminovať ju bude môcť už o niekoľko týždňov. V drese nováčika Premier League z Fulhamu. Ešte predtým sa však poriadne poteší s víťaznou trofejou a oslávil svoj životný úspech.

finále play off o účasť v Premier League:
Wembley

Góly: 120.+4 Dalsgaard – 105. a 117. Bryan
Marek Rodák (Fulham) odchytal celé stretnutie a dostal ŽK

Football news:

Suarez arrives for Barcelona training despite talks with Atletico
Morata passes medical at Juventus
Simeone plays a key role in the transfer of Suarez to Atletico
The Agent Of Gareth Bale: In real Life, Gareth was treated differently. I hope there will be no question of a return
Micah Richards: People write: Richards only works live because of BLM. I achieved this through hard work
The former Director of Barca: Martino said Messi: I know that if you call the President, he will throw me out
Liverpool are in contact with Mbappe's entourage and will compete for him with Real Madrid next summer