Slovakia

Sprievodcovia po pamiatkach na Záhorí budú mať nové uniformy

OOCR Záhorie podala žiadosť v rámci schémy podpory cestovného ruchu na Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR.

Skalica 8. mája (TASR) – Sprievodcovia po pamiatkach v mestách Holíč a Skalica budú v novej turistickej sezóne sprevádzať návštevníkov v nových uniformách. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

OOCR Záhorie podala žiadosť v rámci schémy podpory cestovného ruchu na Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. "Ide o podporu produktov cestovného ruchu a propagáciu, momentálne čakáme na schválenie. Zámerom aktivity je zakúpenie historických kostýmov, ktoré sa budú používať pri sprevádzaní návštevníkov mestami Skalica a Holíč. Má to byť kostým kupca alebo sedliaka, teda bežného občana historického obdobia," uviedol Lidaj.

Ako doplnil, sprievodcovia v nich budú sprevádzať po pamiatkach, meste, zaujímavých lokalitách alebo pri rôznych podujatiach. "Taktiež by sa mali zakúpiť dva historické honosné kostýmy pre mesto Skalica. Ide o historický kostým kráľa Ľudovíta a jeho manželky zo 14. storočia. Mali by slúžiť pri slávnostných príležitostiach a výnimočných podujatiach," doplnil riaditeľ organizácie.

"Okrem sprievodcov v nových uniformách sú pred každou pamiatkou vynovené informačné tabule a informačné stojany. Pri prehliadke františkánskeho kláštora si budú môcť návštevníci pozrieť krátku videoprezentáciu o pečení pravého Skalického trdelníka," informovala vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu v meste Skalica Renáta Medňanská.

Ako uviedla, popri novinkách pre návštevníkov budú organizované tematické prehliadky pamiatok mesta. "Veľkou novinkou v sezóne bude prehliadka mesta na konskom povoze s názvom Kráľovský okruh po Skalici, ktorá bude sprevádzaná výkladom sprievodcu. Taktiež môžu návštevníci využiť bezplatnú mobilnú zábavno-poznávaciu aplikáciu o našich pamiatkach Geohra," uviedla Medňanská.

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone