Slovakia

Stránka pomahameludom.sk dosiahla za 3 mesiace 2 milióny zobrazení

Stránku zriadil rezort práce po vypuknutí koronakrízy na Slovensku.

Bratislava 5. augusta (TASR) - Internetovú stránku pomahameludom.sk, ktorú Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR spustilo 6. apríla, navštívilo počas prvého mesiaca približne 300.000 ľudí. Za tri mesiace jej existencie eviduje rezort práce takmer 2 milióny zobrazení. Informovala o tom Michaela Slivková Kirňaková z tlačového a komunikačného odboru MPSVR SR.

Priblížila, že stránku zriadil rezort práce po vypuknutí koronakrízy na Slovensku ako nástroj zjednodušenia prístupu k našej "prvej pomoci". Zamestnávatelia a živnostníci tak majú na jednom mieste prístup nielen k informáciám o poskytovaní príspevkov na udržanie zamestnanosti, ale aj k dokumentom, ktoré sú potrebné k podaniu žiadosti. Stránka funguje aj na doméne neprepustaj.sk.

V deň spustenia si podľa nej stránku pomahameludom.sk pozrelo 32.920 ľudí. Najvyššia denná návštevnosť stránky sa zaznamenala 8. apríla, keď si 61.592 užívateľov zobrazilo stránku 198.796-krát. Zo štatistických údajov ďalej vyplýva, že 72,96 % z celkového počtu návštevníkov si stránku zobrazilo prostredníctvom počítača, 25,68 % na mobilnom telefóne a 1,36 % návštevníkov využilo tablet.

Takmer polovica užívateľov stránky (49,1 %) sa na pomahameludom.sk dostala priamym napísaním URL adresy, cez vyhľadávač 39,2 %, prostredníctvom sociálnych sietí 6,9 % a odkazom z inej stránky 4,7 % užívateľov. O web sa zaujímalo viac žien ako mužov (57,8 % ku 42,2 %), najviac návštevníkov bolo vo veku 25 až 34 rokov (30,76 %) a 35 až 44 rokov (20,68 %).

Zdôraznila, že okrem internetového portálu pomahameludom.sk bola ministerstvom zriadená aj telefonická infolinka +421 2 2211 5656. Funguje každý pracovný deň od 8.00 do 20.00 h.

K 5. augustu ministerstvo práce podľa jej informácií v rámci "prvej pomoci" vyplatili zamestnávateľom a SZČO takmer 467 miliónov eur. Ďalších vyše 10 miliónov eur v rámci SOS dotácie poslal rezort práce zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu.

Football news:

Morata on Ronaldo: we all know what kind of player he is. He is happy that I am at Juventus
Ole Gunnar Solskjaer: Making players happy is not my job. I have to let out those who will achieve results
Unai emery: Messi was and will remain the best player in the world
Zidane on bale: I have nothing to say. I wish him good luck in the future. That's it
Dani Alves comments on Messi's post about Suarez's departure: it's about respect and they don't know it
Manchester City want to sign Benfica defender Diaz. The transfer is estimated at 55 million euros, the deal may include Otamendi
Morata took number 9 at Juventus. Under him played Higuain