Slovakia

Súd vzal do väzby štvrtého vyšetrovateľa NAKA aj šéfa inšpekcie Scholtza

Okresný súd Bratislava III vzal napokon do väzby aj posledného zo štvorice vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Štefana Mašína. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Súd vzal obvineného do kolúznej väzby, pričom neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený aj prokurátor voči rozhodnutiu podali sťažnosť, o ktorej bude po doručení rozhodovať Krajský súd v Bratislave.

Vo väzbe skončil aj šéf inšpekcie

Vo väzbe tak napokon skončili všetci štyria vyšetrovatelia NAKA aj dočasne poverený riaditeľ Úradu inšpekčnej služby Peter Scholtz.

Bratislavský súd ešte predtým rozhodol o väzbe Milana Sabotu, Jána Čurillu a Pavla Ďurka.

Návrh na väzobné stíhanie štyroch vyšetrovateľov NAKA aj Petra Scholtza podal na Okresný súd Bratislava III prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava v stredu 15. septembra.

Zneužitie právomocí aj ovplyvňovanie svedkov

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začiatkom týždňa vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov.

Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašína zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Football news:

We will ask you to punish those who unreasonably accused Glick of racism in the match with England. The Polish Football Union will appeal to FIFA
Milan's midfielder Rebic suffered a muscle injury in the match against Verona
Newcastle's budget for the winter is 50 million pounds, although the club has the right to spend 190 million without violating the FFP
Chelsea did not sign Donnarumma in the summer, as they see Mendy as a goalkeeper for years
Lucas Paquette's feat: played for Brazil, flew 8,000 km and created 2 Lyon goals. In less than 48 hours
Pioli about 3:2 with Verona after 0:2: Milan had to suffer. But we saw that the team is mature
Inzaghi pro 1:3 with Lazio: Inter should not lose his head. An hour leading the score, you have to take 3 points