Slovakia

Svetový obchodník s komoditami zaznamenal výrazný rast zisku

Firma oznámila zlepšenie zisku po problémoch v minulom roku, keď vtedajšie výsledky negatívne ovplyvnilo obchodné napätie medzi Pekingom a Washingtonom a africký mor ošípaných v Číne.

Paríž 28. septembra (TASR) - Jeden z najstarších obchodníkov s agrokomoditami na svete Louis Dreyfus Company (LDC) oznámil za 1. polrok tohto roka výrazný rast zisku. Prispel k tomu najmä dopyt po potravinových komoditách.

Takmer 170-ročná spoločnosť informovala, že za prvých šesť mesiacov dosiahla čistý zisk 126 miliónov USD (107,97 milióna eur). Za rovnaké obdobie minulého roka to bolo 71 miliónov USD.

Ako LDC uviedla, podporil ju dopyt po potravinových komoditách. Výraznú podporu predstavoval najmä rast dopytu Číny po sóji z Brazílie. Na druhej strane, dopyt po bavlne a biopalivách v dôsledku karanténnych opatrení klesol.

Firma oznámila zlepšenie zisku po problémoch v minulom roku, keď vtedajšie výsledky negatívne ovplyvnilo obchodné napätie medzi Pekingom a Washingtonom a africký mor ošípaných v Číne. S dobrými výsledkami počíta aj v ďalších mesiacoch. Ako povedal zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Michael Gelchie, ktorý od 1. októbra nahradí v najvyššej funkcii Iana McIntosha, aj v prípade zvyšku tohto roka je optimistom.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi