Slovakia

Tatranská magistrála je opäť otvorená pre turistov, popadané stromy boli odstránené

Tatranská magistrála v úseku medzi Hrebienkom a Sliezskym domom je už priechodná bez problémov. Uvádza sa to na stránke Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP).

Práve úsek turistického chodníka popod Slavkovský štít a ústie Velickej doliny patrí v Tatrách k najfrekventovanejším.

Opakujúce sa veterné kalamity

Pracovníci Štátnych lesov TANAPu v piatok 22. mája odstránili aj posledné vyvrátené stromy, ktoré blokovali túto turistickú trasu.

Štátne lesy TANAPu ako správca značených turistických chodníkov na území tohto národného parku informovali o uzávere trasy koncom januára. Dôvodom bola bezpečnosť turistov.

Jej spriechodneniu bránili opakujúce sa veterné kalamity, ktoré zasiahli túto časť Tatier počas zimných mesiacov. Počasie a terénne podmienky dovolili pustiť sa do odstraňovania vyvrátených stromov až v týchto dňoch.

Náhradou bola žltá trasa

Ako náhradu za červeno značený turistický chodník mohli návštevníci využiť žltú trasu spájajúcu Velickú poľanu so Starým Smokovcom.

Hoci turisti už prejdú spomínaným úsekom bez obmedzení, Štátne lesy TANAPu ich žiadajú, aby rešpektovali prípadné pokyny pracovníkov, ktorí budú aj v nasledujúcich dňoch odstraňovať následky vetrovej kalamity v oblasti pod turistickým chodníkom.

Tatranská magistrála je najdlhším súvislým turistickým chodníkom vo Vysokých a Západných Tatrách. Jej názov bol vytvorený v 30-tych rokoch 20. storočia. Celková dĺžka je okolo 72 kilometrov a optimálny čas prechodu predstavuje tri až štyri dni.

Football news:

Manchester City are Interested in Sergi Roberto. Barcelona will only agree to sell, but not to exchange
Real will try to acquire Sancho in the summer of 2021
Barcelona players refused to take another pay cut
500 NPL players have donated autographed t-shirts to support healthcare
Dortmund may invite a coach of Salzburg March
The 16-year-old refused to leave Real Madrid because of Ramos' foul on Salah and chose Liverpool. Wait for the base soon
Foden broke the distance rules by playing soccer on the beach. Manchester City will hold a conversation with him