Slovakia

TEL: Hráči DVTK Miškovec podľahli HK Poprad

Popradčania sa v Maďarsku rýchlo dostali do vedenia, v 3. min otvoril skóre Marcel Haščák po prihrávke pred bránu od Dávida Skokana.

Miškovec 27. novembra (TASR) - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 17. kola hokejovej Tipsport extraligy na ľade DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení. Udržali sa tak na čele tabuľky.

Góly: 40. D. Kiss (Wehrs, Vas), 55. Z. Jordan (Wehrs, Osterberg) - 3. Haščák (Skokan, Svitana), 22. Drgoň (Skokan, Haščák), 62. Drgoň (Preisnger, Handlovský). Rozhodovali: Goga, Výleta – Crman, Ordzovenský, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Rauhauser, Láda, Vojtkó – Révész, Vas, Rokaly – Magosi, Galanisz, Lövei - Z. Jordan, Osterberg, Csányi – Mattyasovszki, Miskolczi, Ritó

HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, Repe, Brejčák, Dalhuisen, Hudec, Česánek, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko - Mešár

Popradčania sa v Maďarsku rýchlo dostali do vedenia, v 3. min otvoril skóre Marcel Haščák po prihrávke pred bránu od Dávida Skokana. Dvojgólový náskok zaistil Podtatrancom zásahom minútu a 14 sekúnd po začiatku druhej tretiny Adam Drgoň.

Miškovec však v ďalšom priebehu dokázal vyrovnať a posunúť duel do predĺženia. Daniel Kiss znížil na 1:2 21 sekúnd pred koncom druhej dvadsaťminútovky a Zachary Jordan vyrovnal v presilovke v 55. min. Hrdinom Popradu sa napokon stal Adam Drgoň, ktorý svoj druhý gól v zápase zaznamenal v 62. min.