logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Trumpova rétorika nepomáha rokovaniam o obchode medzi EÚ a USA

Donald Trump vo Washingtone, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 16. októbra (TASR) - Niektoré vyjadrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa nepomáhajú rokovaniam o obchode s Európskou úniou (EÚ). Uviedla to v utorok eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová, ktorá sa pokúša dosiahnuť pokrok na rokovaniach s USA, pre nemeckú rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk.
Povedala tiež, že blok bude musieť reagovať, ak Washington zavedie clá na autá z EÚ.

EÚ sa snaží odvrátiť colnú vojnu so Spojenými štátmi. Komisárka Malmströmová zdôraznila, že obe strany sú len v počiatočnej fáze rozhovorov a pracujú na otázkach, ako napríklad spolupráca v oblasti regulácií.

Na otázku Deutschlandfunk o vyhláseniach Trumpa, že EÚ využíva Spojené štáty, povedala: "Práve sme začali diskutovať, aký druh obchodnej dohody bude pre obe strany najvhodnejší. Takáto rétorika nepomáha.""Ak Spojené štáty zavedú 25 % clá na autá z EÚ, nebudeme môcť len tak stáť obďaleč a prizerať sa. Budeme musieť reagovať. Dúfam, že sa to nestane," dodala, odmieta však stanoviť termín pre ukončenie rozhovorov.

Trump v júli súhlasil, že zadrží hroziace 25-percentné dovozné clá na autá z EÚ, kým budú obe strany diskutovať o odstránení obchodných bariér, vrátane ciel na priemyselné tovary.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Themes
ICO