Slovakia

Urazil samotného pápeža! Predaj tie zlaté stropy, odkázal Maradona († 60) hlave cirkvi

Jedným z nich bola aj audiencia u pápeža Jána Pavla II. v roku 2000, ktorá sa tak trochu "zvrtla". Maradona, ktorý pochádzal zo silne katolíckej Argentíny, bol pápežom pozvaný na osobnú audienciu hneď dvakrát. Prvý raz prebehla takpovediac "bezproblémovo", no po druhej návšteve hlavy cirkvi si Argentínčan pustil jazyk na špacír.

"Keď som bol vo Vatikáne, pozorne som si prezrel všetky tie zlaté stropy, ktoré tam majú. A potom som počul pápeža, ako niečo hovorí o tom, že cirkev je znepokojená tým, koľko detí na svete žije v biede," zamýšľala sa futbalová legenda v roku 2000. "A tak si hovorím - ak ti to naozaj tak leží na srdci, predaj tie zlaté stropy. Nič z toho nemáš. A navyše si bol iba brankár," rypol si Maradona do pápeža, ktorý v mladosti chytal v bráne v rodnom Poľsku.

Za ostrými vyjadreniami na Jána Pavla II. mala podľa webu dailymail.com stáť skutočnosť, že Maradona dostal pri druhej audiencii len obyčajný ruženec namiesto toho pre významných hostí, aký mu pápež daroval pri prvej návšteve v roku 1985.

Podľa španielskeho periodika El País Maradona po návšteve Svätého otca povedal, že už neverí v Boha. K viere ho prinavrátil až súčasný pápež František, ktorý sa taktiež narodil v Argentíne. "František ma priviedol späť medzi božie ovečky," povedal po osobnej návšteve v roku 2014.

Football news:

Anonymous mindless idiots. Manchester United reacted to the racism against the team's players in social networks
Tuchel on PSG and Chelsea: I had a shitty Christmas, and suddenly I found the best gift under the tree
Mourinho on Klopp's expression on the sidelines: When I behaved like this, there was a reckoning. Some people are different
Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich, AC Milan, Juve and 6 clubs from England are among the organizers of the Super League. There will be 20 teams in the tournament
Ronaldo and Georgina violated anti-bullying measures by going to a ski resort. Juve player faces a fine
Aubameyang may miss the match against Manchester United. His mother is sick
The PFL is a football UFC. KAMAZ offered Khabib a place in the team