Slovakia

Uznávaný biológ šokuje: Je takmer isté, že korona je ĽUDSKÝM DIELOM a prišla odtiaľto!

Ilustračný obrázok k článku Uznávaný biológ šokuje: Je takmer isté, že korona je ĽUDSKÝM DIELOM a prišla odtiaľto!
Zdroj: Facebook.com/Jaroslav Flegr

Uznávaný český profesor tvrdí, že je takmer isté, odkiaľ a prečo sa pliaga začala šíriť svetom.

15. apríl 2021 Monika Hanigovská Magazín
15. apríl 2021 Monika Hanigovská Magazín

Uznávaný český profesor tvrdí, že je takmer isté, odkiaľ a prečo sa pliaga začala šíriť svetom.

Ilustračný obrázok k článku Uznávaný biológ šokuje: Je takmer isté, že korona je ĽUDSKÝM DIELOM a prišla odtiaľto!
Zdroj: Facebook.com/Jaroslav Flegr

Napriek tomu, že sa koronavírus prvýkrát objavil v meste Wu-chan koncom roka 2019, a odvtedy sa dostal takmer do celého sveta, ani dnes nepoznáme odpoveď na to, odkiaľ ochorenie vôbec pochádza.

Odborná verejnosť stále nedokázala potvrdiť situačný model, pri ktorom by sa mohol vírus preniesť zo zvierat, no zároveň vedci vyvrátili možnosť, že COVID-19 unikol z laboratória. O slovo sa však prihlásil český parazitológ a evolučný biológ Jaroslav Flegr.

Vyjadril sa jasne

Vysvetliť pôvod vírusu sa snažili aj naši vedci v online diskusii Veda pomáha COVID-19, no zhodli sa len na teóriách. Uznávaný český profesor biológie na Karlovej univerzite v Prahe však prišiel so svojou verziou.

„Je celkom možné a ja osobne sa domnievam, že je to skoro isté, že to, čo tam vidíme je únik z laboratória. Rozhodne nie úmyselný, to by len úplný blbec vypustil vírus v meste, kde je jediné laboratórium, ktoré môže robiť s tými najnebezpečnejšími vírusmi. Myslím si, že im to tam utieklo a dôkazov pre to je veľmi veľa,“ povedal Flegr, ktorí pôsobí na Prírodovedeckej fakulte Karlovej univerzity v Prahe a v Národnom ústave duševného zdravia. Informuje o tom portál pluska.sk.

Stavia na týchto faktoch

Profesorovi sa už predpovede ohľadom korony niekoľkokrát s menšími odchýlkami vyplnili. Bude tomu aj teraz? „Normálne by v dobe, keď vírus zachytíme, malo byť už mnoho ďalších pacientov a spoločný pôvodca by mal byť v rodokmeni hlbšie. Ako napríklad pol roka predtým. Nič také tam nebolo,“ začína vyťahovať svoje fakty.

„Pravdepodobnosť, že to utieklo z laboratória je najmenej 99 ku 1. Nedokážem nájsť jednoduchšie vysvetlenie pre všetky tieto zvláštne javy než to, že to utieklo z laboratória,“ myslí si Flegr.

Netopier mal v tom čase „spať“

Vedec sa zamieral konkrétne aj na cicavca, ktorého meno vypĺňali titulky počas celého roka. „Vo Wu-chane sa v skutočnosti netopier podkovár vôbec nevyskytuje. A čo je najzaujímavejšie, podkováre v tej dobe (keď vypukla pandémia, pozn. red.), od októbra hibernujú. Takže možnosť, že sa nakazili od netopiera, je veľmi nízka. A žiadne zviera, cez ktoré to mohlo ísť, sa tam nenašlo,“ tvrdí.

Profesor však zachádza ešte ďalej – poukazuje aj na to, že len 40 percent pacientov zachytených v decembri 2019 sa spájalo s tamojším ohniskom nákazy, teda trhoviskom.

Prečítajte si aj najnovšie INFO o ochorení COVID−19

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Instagram Instagram Instagram SLEDOVAŤ
Najčítanejšie

Football news:

The president of UEFA will propose to exclude Real Madrid, Barca and Juve from European competitions for 2 years (Cope)
Thomas Tuchel: Maybe de Bruyne needed to leave Chelsea. Werner and Havertz will be able to show their best qualities here
Ter Stegen about 2:8 from Bayern: It really hurt Barca, hurt our pride. We just couldn't stop them
The Champions League final between Man City and Chelsea is likely to be moved from Turkey
Man City are Interested in Lukaku, but the striker wants to stay at Inter. There are no negotiations with Chelsea either
Zidane and Gattuso are on the list of possible candidates for the post of head coach of Juventus
Barcelona may sign PSV top scorer Malen if the deals for Holand and Depay fall through