Slovakia

V Bratislave dominoval Rakúšan. Novak dal Džumhurovi lekciu

Vo finále po výbornom výkone deklasoval piateho nasadeného Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny za 48 minút 6:1, 6:1.

Novak získal druhý titul na ATP Challenger Tour, v apríli nenašiel premožiteľa v Taiwane. Z AXA arény NTC si odnáša prémiu 15.270 eur pred zdanením a 110 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.

Novakovi vyšiel úvod zápasu s Džumhurom, keď v druhom geme prelomil podanie súpera a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 3:0.

Rakúšan hral variabilne, rovnako ako v priebehu celého turnaja výborne servoval a Džumhura dokázal pretlačiť aj v dlhších výmenách od základnej čiary. V šiestom geme opäť Bosniaka brejkol a prvý set sa stal za 20 minút jasne jeho korisťou.

Damir Džumhur.

Damir Džumhur. Autor: SITA/AP, Rick Rycroft

Džumhur pôsobil na dvorci nervóznym dojmom, kopil nevynútené chyby, čo bola voda na mlyn Novaka. V úvode druhého dejstva Rakúšan odskočil na 4:0 a šancu na zisk doposiaľ najcennejšej trofeje v kariére už z rúk nepustil.

Za stavu 5:1 premenil v poradí druhý mečbal. Novakovi sa darilo na Peugeot Slovak Open aj vlani, keď postúpil do semifinále dvojhry.