Slovakia

V Budči má vzniknúť nové logistické centrum nákladnej dopravy

Predmetom prevádzky centra má byť skladovanie a montáž mechanizmov malých rozmerov používaných predovšetkým v automobilovom priemysle.

Budča 6. augusta (TASR) - V obci Budča v okrese Zvolen má vzniknúť nové logistické centrum nákladnej dopravy. Podľa zverejneného zámeru, ktorý spoločnosť Complete Services z Banskej Bystrice predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), má byť areál umiestnený v priestore dnes už nefunkčného veľkochovu ošípaných. Spoločnosť svoj zámer zdôvodňuje aj využitím potenciálu dopravného napojenia na rýchlostnú cestu R1.

Ako uvádza spoločnosť v materiáli, predmetom prevádzky centra má byť skladovanie a montáž mechanizmov malých rozmerov používaných predovšetkým v automobilovom priemysle. Výrobný proces bude zabezpečovať výrobu podskupín, jednoduchých kovových dielcov a mechanizmov pre odberateľov v automobilovom a strojárskom priemysle.

Pôjde o zákazkovú výrobu. Komponenty sa budú vyrábať pre rôznych odberateľov, pričom po ukončení zákazky sa bude vyrábať iný druh výrobku. V dvoch výrobno-skladových halách a šiestich skladových halách predpokladá navrhovateľ trojzmennú prevádzku a vznik desiatok až stoviek pracovných miest v každej z nich.

Zastavaná plocha areálu predstavuje takmer 65.500 štvorcových metrov, vybudovať sa má 270 parkovacích státí. Pre nákladné vozidlá sa vybudujú pozície na nakládku a vykládku cez nakladacie doky v počte 62 a pre čakajúce vozidlá 20 odstavných státí. Začiatok výstavby predpokladá navrhovateľ v novembri 2021, trvať by mala 15 mesiacov. Celkové predpokladané náklady na realizáciu areálu predstavujú približne 29,5 milióna eur bez DPH.

Football news:

Paulo Fonseca: it's Important to bring Smalling back to Roma. We have only 3 Central defenders
Arteta about 2:1 with West ham: Arsenal made life difficult for themselves with losses, but they fought and believed in victory
Palace midfielder Townsend: Could have beaten Manchester United with a bigger difference. We had moments
Philippe Coutinho: I am motivated and I want to work hard to make everything work out well on the pitch
Torres on Chelsea: I Thought I could remain a top player, but I was unstable. Although there were enough successes
Neville on the broken penalty against Manchester United: an Absolute disgrace
Vidal moves from Barcelona to Inter for 1 million euros