Slovakia

V Hnúšti hlásia stovku pozitívnych prípadov pri pásovej výrobe

Najväčší zamestnávateľ v regióne, ktorý doposiaľ odolával šíreniu koronavírusu a mal len pár prípadov pri pásovej výrobe, zaznamenal ich nečakaný nárast. V kórejskej spoločnosti YURA ELTEC Corporation Slovakia sa zvýšil počet pozitívne testovaných ľudí o desiatky. V prevádzke v Hnúšti je spolu s pozitívnymi ľuďmi v karanténe viac ako stovka zamestnancov a ich príslušníkov. Začiatkom týždňa zasadala bezpečnostná rada okresu a spoločnosti boli nariadené opatrenia. „Na základe čoho spoločnosť zabezpečila pretestovanie všetkých zamestnancov Ag-testami, ktorí v čase testovania pracovali. Bolo to 766 zamestnancov,“ uviedla pre Rimava.sk Tatiana Majanová, zástupkyňa regionálneho hygienika miestneho RÚVZ. Testovali ich v stredu, v spolupráci s revúckou nemocnicou. Testy podľa jej slov zachytili postupne približne stovku pozitívne otestovaných ľudí. Sú medzi nimi už aj dohľadané kontakty.

Článok pokračuje pod reklamou

Vzhľadom na situáciu v Hnúšti, respektíve v severnej lokalite okresu, RÚVZ nariadil podľa Majanovej zriadenie mobilného odberového miesta v Hnúšti. „Zo strany spoločnosti bol prezentovaný prioritný záujem o zabezpečenie kontinuity výroby vzhľadom k naviazanosti ďalších subjektov v automobilovom priemysle na Slovensku na výrobu v našom okrese. Po prerokovaní uložených opatrení, najmä vo vzťahu k termínom ich plnenia, na pôde RÚVZ a na úrovni Okresného úradu v Rimavskej Sobote spoločnosť zabezpečila plnenie jej uložených úloh. Ďalšia spolupráca beží, so spoločnosťou komunikujeme denne,“ ubezpečila Majanová.

Podľa našich informácií je situácia v prevádzke v R. Sobote lepšia a zaznamenali len minimum prípadov nákazy. Redakcia oslovila aj zahraničného investora v súvislosti s aktuálnou situáciou.

Správa bude doplnená

Zdroj: Rimava.sk

Football news:

Noyer repeated the record of the Kahn, after a 196-th dry match in the Bundesliga
Ronaldo is the best in history for goals in official matches. He beat Bytsan, scoring 760th goal
Bayern won the 1st round of the Bundesliga. The gap from Dortmund - 10 points, from Leipzig-4
Bayern's negotiations with Musiala are at an impasse. Manchester United, Liverpool and Man City are monitoring the situation
Now you can just leave the players behind the offside line? This is a farce. Aston Villa coach Smith on the refereeing of the match with City
Pep about 2-0 with Aston Villa: Man City played well against a top team. Just look at the results!
Lukas Podolski: He could definitely have turned into a Locomotive. I met with the president of the club, it was a woman