Slovakia

V nemocniciach v Rožňave a R. Sobote je 80 pacientov s Covid-19

V obidvoch zdravotníckych zariadeniach pokračuje aj očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Rimavská Sobota/Rožňava 4. marca (TASR) – Dovedna 80 pacientov je aktuálne na COVID lôžkach v nemocniciach Svet zdravia Rožňava a Rimavská Sobota. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková.

V rožňavskej nemocnici je na COVID lôžkach k dnešnému dňu hospitalizovaných 43 pacientov, z toho traja potrebujú podporu umelej pľúcnej ventilácie (UPV) a 31 kyslíkovú liečbu. Kapacita COVID pracoviska je 55 lôžok, intenzivistické lôžka s UPV sú však plne obsadené,“ konkretizovala komunikačná špecialistka s tým, že počas februára bolo hospitalizovaných na COVID lôžkach tohto zariadenia priemerne 45 pacientov denne.

Čo sa týka rimavskosobotskej nemocnice, podľa Fedákovej je v nej aktuálne hospitalizovaných 37 pacientov. „Z toho zdravotný stav šiestich si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a 28 pacientov potrebuje kyslíkovú liečbu. Kapacita COVID pracoviska je 45 lôžok, intenzivistické lôžka s UPV sú však aj tu plne obsadené,“ konštatovala komunikačná špecialistka. Doplnila, že počas februára bolo hospitalizovaných na COVID lôžkach tejto nemocnice priemerne 37 pacientov denne.

V obidvoch zdravotníckych zariadeniach pokračuje aj očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ako Fedáková priblížila, v Rožňave do 3. marca zaočkovali vakcínou Corminaty od Pfizer/BioNTech celkovo 7849 ľudí, z toho aj druhú dávku dostalo 3216 osôb. Vakcínou AstraZeneca bolo do uvedeného dňa v nemocnici zaočkovaných 850 ľudí.

V rimavskosobotskej nemocnici bolo vakcínou AstraZeneca do 3. marca zaočkovaných dokopy 1064 ľudí. Vakcínou Corminaty od Pfizer/BioNTech zdravotníci zaočkovali dohromady 3929 ľudí, z toho druhú dávku dostalo 1694 osôb,“ zakončila Fedáková.

Football news:

Real Madrid and City in the semi-finals of the Champions League, Akhmat asks for money, 10 matches for racism to the player of Slavia, clothes for the Olympians and other news
Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club