Slovakia

V niektorých okresoch môžu byť nízke teploty alebo mráz

V niektorých okresoch Slovenska môžu byť nízke teploty alebo prízemný mráz. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.

Výstrahu pred nízkymi teplotami vydali meteorológovia na noc z piatka na sobotu (8. 5.). Platiť bude od polnoci do 7.00 h, a to pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Považská Bystrica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča, Poprad a celý Žilinský kraj.

Na prízemný mráz si musia dať pozor ľudia v Bratislavskom, Trenčianskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, a v okresoch Bardejov, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Gelnica, Košice mesto a okolie, Banská Štiavnica, Detva, Krupina, Lučenec, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

„Vo výške päť centimetrov nad povrchom sa ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu nula až tri stupne Celzia. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre kvety a malé plody ovocných drevín, teplomilné rastliny,“ poukazujú meteorológovia. Výstraha platí od 2.00 do 7.00 h.

Football news:

Fiorentina has agreed a contract with the coach of La Spezia Italiano
Marchisio said that all the players of the Italian national team should have taken a knee. He later added that there should be freedom of choice
England will do their hair like Foden if they win the Euro
Manchester United are ready to trade Pogba for Varane. Real Madrid want to sell the defender to sign Mbappe or Holand
The participation of Muller and Hummels in the match against Hungary is questionable due to knee injuries
Neuer will wear an LGBT armband for the match against Hungary
Chalhanoglu will sign a 3-year contract with Inter with a salary of 5 million euros. Medical check-up-tomorrow