Parkovisko

Foto: ilustračné, Thinkstock

Bratislavská mestská časť Nové Mesto upozorňuje na neoprávnený predaj parkovacích miest v mestskej časti.

„Nepredstaviteľných 12-tisíc metrov štvorcových získal súkromník na Sibírskej ulici a ulici J. C. Hronského,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rudolf Kusý a dodal, že firma si na pozemkoch bez povolenia osadila značky pre vyhradené parkovanie.

„Teraz tie parkovacie miesta predávajú. Zatiaľ môžem poradiť jediné, a to, aby ich ľudia nekupovali. Postup vlastníka považujem za nekorektný a spolu s magistrátom podnikáme kroky na vyriešenie vzniknutej situácie,“ dodal Kusý.

Podľa starostu získal súkromník pozemok na Sibírskej a ulici J. C. Hronského reštitúciou.

„Firma sa na nás pred časom obrátila s otázkou, čo môže na týchto pozemkoch stavať. Keď dostali odpoveď, že môžu sadiť stromy a osádzať lavičky, poslali nám výzvu na zaplatenie nájomného za parkovanie našich susedov na ich pozemkoch. K dohode nedošlo,“ vysvetlil Kusý a dodal, že ďalším návrhom súkromníka bolo, že uberie zo zelene a vybuduje parkovacie miesta.

„Neviem si predstaviť, že by mal niekto rúbať stromy a zobrať nám zo zeleného pásu uprostred sídliska. Preto sme sa ani tentoraz nemohli dohodnúť,“ doplnil Kusý s tým, že odpoveďou vlastníka bolo osadenie dopravných značiek a predaj parkovacích miest, ktorý považuje za neoprávnený.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem