Rozhodnutím regionálneho úradu verejného zdravotníctva v súvislosti so zhoršením epidemickej situácie je aktuálne úplne zatvorených 15 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja. Na dištančnom vzdelávaní je po päť župných škôl v okresoch Vranov nad Topľou a Bardejov, tri sú v okrese Stará Ľubovňa a dve v okrese Stropkov.

Ako agentúru SITA ďalej informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, okrem týchto škôl kraj k 7. decembru eviduje prechod na dištančné vzdelávanie aj na ďalších 39 stredných školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti z celkového počtu 68 škôl.

K tomuto dátumu bol zaznamenaný prechod z prezenčnej výučby na dištančnú v každom jednom z 13 okresov kraja. „Konkrétne je tu v čiastočnej alebo úplnej karanténe 39 tried, pričom mimo prezenčnej výučby, a teda na jej dištančnej forme, je 1 534 žiakov a 43 zamestnancov župných stredných škôl,“ uviedla Jeleňová.

Najvyššie počty hlási Stredná športová škola v Poprade, kde je na dištančnom vzdelávaní 137 študentov, nasleduje Stredná odborná škola pedagogická v Prešove so 122 žiakmi a Stredná odborná škola pedagogická v Levoči so 120 žiakmi.