Slovakia

V prvom štvrťroku zaniklo na Slovensku 956 kapitálových spoločností

Najhorší mesiac pre akciové spoločnosti bol február, kedy podnikanie ukončilo 16 z celkového počtu 41 zrušených akcioviek.

Bratislava 10. júna (TASR) – Počas prvých troch mesiacov tohto roka zaniklo na slovenskom trhu 956 kapitálových spoločností. Podľa analýzy poradenskej spoločnosti Dun & Bradstreet, ktorá mapuje ekonomické dáta spoločností, sú tieto čísla však pozitívne. Ide totiž o menší počet, ako v prvom kvartáli minulého roka.

"Paradoxne bol úvod tohto roka z pohľadu zániku podnikov stabilnejší, ako minulé roky. V rovnakom období minulého roka zaniklo o 111 firiem viac ako v súčasnosti, a v prvých troch mesiacoch roka 2019 o 47 viac," konkretizuje dáta analytička spoločnosti Petra Štěpánová.

Domnieva sa, že za číslami je podpora podnikov zo strany vlády, ktorá slúžila ako záchranný balík pomoci pre podniky, ktoré boli najviac postihnuté pandémiou nového koronavírusu.

V januári tohto roka zaniklo 433 spoločností s ručením obmedzeným, čo tvorilo takmer polovicu zo všetkých zrušených za prvý kvartál (915). Najhorší mesiac pre akciové spoločnosti bol február, kedy podnikanie ukončilo 16 z celkového počtu 41 zrušených akcioviek.

Football news:

Karasev has been appointed for the Italy-Switzerland match
St. Petersburg police asked a fan to remove the flag of Ukraine in the fan zone
Shevchenko played bravely, but paid for the failures in the center and on the flanks - the Netherlands could lead bigger
Zidane to the journalist: Will you ask the same stupid questions? Your job is a disgrace
Barcelona wants to get 5-10 million euros for Umtiti. He was bought for 25 million
Lionel Messi: The title with the national team of Argentina is my big dream. I have been close many times
Brazil coach: Previously there was an extraordinary Zico, today there is Neymar, and before him there were Romario and Ronaldo