logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

V Sýrii stále nevládne mier: Najnovšie zrážky si vyžiadali dve desiatky obetí

V ozbrojené zrážkach v severnej časti provincie Hamá na severe krajiny podľa SOHR prišlo o život 14 džihádistov a deväť vládnych vojakov, z ktorých piatich usmrtil samovražedný atentátnik v aute. Vládne jednotky takisto uskutočnili letecké útoky na vidiecke oblasti na severe provincie Hamá a ruské lietadlá bombardovali v južnej časti provincie Idlib a v západnej časti provincie Aleppo.

Sýrska štátna tlačová agentúra SANA informovala, že opozičné ozbrojené skupiny raketami zaútočili na oblasť západne od mesta Aleppo, ktoré je pod kontrolou sýrskych vládnych síl, a zranili šiestich civilistov. Provinciu Idlib a časti provincií Lázikíja, Hamá a Aleppo majú pod kontrolou džihádisti.

Rusko, kľúčový spojenec Damasku, a Turecko, ktoré podporuje niektoré povstalecké skupiny v Sýrii, dosiahli v septembri dohodu o zriadení demilitarizovanej nárazníkovej zóny v provincii Idlib, ktorá zahŕňala aj časti susedných provincií Lázikíja, Hamá a Aleppo. Od apríla sa tam však stupňuje bombardovanie sýrskym režimom aj Ruskom. Vojna v Sýrii pripravila od začiatku marca 2011 o život vyše 370.000 ľudí a vyhnala z domovov milióny obyvateľov, ktorí ušli na územia v rámci Sýrie alebo do zahraničia.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO