Slovakia

V tíme SR 20 ďalší prípad koronavírusu, nakazení sú 3 z 33 členov

Na snímke striedačka slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. Foto: TASR/Martin Palkovič

O jednom pozitívnom náleze informoval SZĽH už minulý štvrtok po tom, čo mal k dispozícii prvých štrnásť výsledkov, v utorok pribudol ďalší.

Bratislava 6. augusta (TASR) - V tíme slovenských hokejistov do 20 rokov objavili tri prípady nového koronavírusu. Vo štvrtok pribudol jeden nový, informoval o tom Slovenský zväz ľadového (SZĽH) po výsledkoch posledných testov.

"Slovenský zväz ľadového hokeja má k dispozícii výsledky testov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v tele všetkých 33 členov slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov. 30 testov bolo negatívnych, 3 členovia tímu mali pozitívny výsledok testu na koronavírus. Stále platí, že celý tím zostáva v domácej karanténe. Každý bude musieť v najbližších dňoch absolvovať kontrolný test. Ak aj ten bude negatívny, hráč alebo člen realizačného tímu bude môcť karanténu ukončiť. Traja členovia tímu s pozitívnym výsledkom musia postupovať v zmysle pokynov príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva," uviedol SZĽH vo štvrtkovom stanovisku.

O jednom pozitívnom náleze informoval SZĽH už minulý štvrtok po tom, čo mal k dispozícii prvých štrnásť výsledkov, v utorok pribudol ďalší. Reprezentácia do 20 rokov sa zúčastnila na prípravnom trojzápase proti českej juniorke v Brne (24. - 27. júla). Testy museli Slováci absolvovať po tom, ako u troch členov českej reprezentácie diagnostikovali koronavírus. Nemenovaná trojica mala pozitívne testy po príchode do svojich klubov. Slováci odohrali trojicu prípravných duelov s Českom v Sportcentre Lužánky v Brne v piatok, nedeľu a v pondelok. Zverenci Róberta Petrovického v nich prehrali postupne 2:6, 0:4 a 1:3.

Football news:

Cuisins not passed the examination for the transition in Leeds. The deal fell through because of this
Trinkau, Ronaldo, Bruno and Jota are called up to the Portuguese national team for the matches against Spain, France and Sweden
Real Madrid forward mayoral will move to Roma on loan with a buy-out option
Golden ball-2001 - the great divorce: given to Owen, although Raul was better at everything
The deal between Bayern and Leeds on Cuisance broke. Clubs have not agreed
Nedved about the Juve - Barcelona match: two of the best players in the world will meet - Ronaldo and Messi
Director Of Real Butragueno: In the Champions League group, we are waiting for 6 intense matches. The calendar is very harsh