Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Veľký škandál s vakcínami! Ľudia sú zaočkovaní neznámou a neschválenou látkou

Ilustračný obrázok k článku Veľký škandál s vakcínami! Ľudia sú zaočkovaní neznámou a neschválenou látkou
Zdroj: TASR/AP

Zdá sa to až takmer nemožné, no opak je pravdou! Nikto zatiaľ nevie zistiť, aká nelegálna látka im koluje v žilách.

29. november 2021 Monika Hanigovská Zo zahraničia
29. november 2021 Monika Hanigovská Zo zahraničia

Zdá sa to až takmer nemožné, no opak je pravdou! Nikto zatiaľ nevie zistiť, aká nelegálna látka im koluje v žilách.

Ilustračný obrázok k článku Veľký škandál s vakcínami! Ľudia sú zaočkovaní neznámou a neschválenou látkou
Zdroj: TASR/AP

Najnovší škandál môže poriadne otriasť krajinami, ktoré sa brodia s nízkou zaočkovanosťou proti ochoreniu COVID-19. Čo sa vôbec stalo? Uskutočnila sa totiž nepovolená hromadná akcia, počas ktorej stihli zaočkovať ľudí neznámou a neautorizovanou látkou.

Sám si vyrobil vakcíny

Nemecká polícia musela v sobotu (27.11) uzavrieť nepovolené podujatie na letisku Lübeck, ktoré sa „vydávalo za očkovacie centrum, po tom, čo v ňom lekár začal podávať vakcíny proti COVID-19, ktoré sám vyrobil,“ uviedla nemecká verejnoprávna a rozhlasová spoločnosť Deutsche Welle. Správa pritom prichádza v čase, keď sa v očkovacích centrách so schválenými vakcínami počíta každý ďalší vpich.

„Polícia uviedla, že záhadnú látku dostalo asi 50 osôb, zatiaľ čo viac ako 200 ľudí stálo ďalej v rade, keď sa tam naraz objavila polícia,“ informuje Deutsche Welle.

Policajti okrem toho zaistili tekutiny, injekčné striekačky a zoznamy, v ktorých boli spísané zaočkované osoby, ako aj osobné údaje prítomných.

Vakcína „na kolene“

Za touto záhadnou látkou stojí lekár a podnikateľ Winfried Stöcker, ktorý sa dostal do povedomia médií po tom, keď sa v časopise Der Spiegel priznal k tomu, že vo svojom laboratóriu vyrobil vakcínu proti korone.

Stöcker ju však vyvinul bez akejkoľvek spolupráce s regulátormi a otestoval ju na sebe a na ďalšej stovke dobrovoľníkov. Na základe tohto tvrdil, že jeho vakcína je účinná na 97 % a dá sa reprodukovať vo veľkých množstvách.

No mnohí odborníci ho už vtedy skritizovali za to, že „preskočil niekoľko bezpečnostných krokov a neposkytol informácie regulačným orgánom,“ pripomína nemecký portál.

Nelicencovaná očkovacia kampaň je podľa nemeckého zákona o liekoch považovaná za trestný čin.

Nemci a vakcíny

V Nemecku je plne zaočkovaných viac ako 56,86 milióna ľudí, čo zodpovedá 68,4 percentám populácie. Je teda krajinou „s najnižšou očkovanosťou v západnej Európe,“ ohlasuje nemecký spravodajský web.

„Netrpia však vážnym nedostatkom schválených dávok vakcín,“ upozorňuje a v závere dodáva, že zatiaľ nikto nevie, prečo sa ľudia rozhodli pre túto neschválenú vakcínu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie zo Slovenska