Zrušených bolo viac než 680 medzinárodných a domácich letov a ďalších 4200 malo meškanie, vyplýva z údajov webovej stránky FlightAware. Dopravný chaos nastal počas dňa, ktorý mal byť podľa odhadov amerického združenia leteckých dopravcov Airlines for America doposiaľ vôbec najrušnejším pre leteckú dopravu v krajine, keď sa cestovať chystalo 3,1 milióna pasažierov.

 Viacero aerolínií zrušilo poplatky za zmenu letu pre ľudí, ktorí mali rezervované letenky z postihnutých letísk. Problémom pre cestujúcich boli aj nebezpečné cesty, keďže väčšina ľudí sa presúvala práve autami, uviedla Americká automobilová asociácia (AAA). Časti USA zasiahli prudké dažde, sneženie a silný vietor, keď sa búrkový systém pohyboval krajinou smerom na severovýchod. Národná meteorologická služba (NWS) očakáva, že táto situácia pretrvá do pondelka, pričom nárazový vietor a výdatné sneženie budú pokračovať aj na západe.

Zimná búrka zasiahla severovýchod USA, narušila dopravu po Dni vďakyvzdania

Zimná búrka zasiahla severovýchod USA, narušila dopravu po Dni vďakyvzdania

Zdroj: youtube

Počasiu pripísali zodpovednosť za viacero úmrtí v krajine vrátane smrti dvoch detí, ktoré cestovali v aute strhnutom v sobotu záplavovou vodou v štáte Arizona.