Slovakia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Vláda schválila nové opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský, foto z archívu. Foto: TASR - Martin Baumann

Epidemiologická situácia na Slovensku sa veľmi mierne zlepšila, uviedol Matej Mišík. Správu budeme postupne aktualizovať.

Bratislava 8. decembra (TASR) - Od piatka 10. decembra sa otvoria obchody a kostoly v režime OP (očkovanie, prekonanie ochorenia COVID-19). Počet zákazníkov bude obmedzení štvorcovými metrami, v MHD a vlakoch má platiť režim OTP (očkovanie, testovanie, prekonanie ochorenia COVID-19). Od pondelka 13. decembra prejdú podľa plánu žiaci druhého stupňa základných škôl a žiaci stredných škôl na dištančné vyučovanie. Vláda navrhnuté opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom schválila. V stredu o tom po rokovaní informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Lengvarský: Viac ako 3800 hospitalizovaných znamená sprísnenie opatrení


Hraničnou hodnotou, pri ktorej by minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) navrhol vláde sprísnenie opatrení, bude 3800 hospitalizovaných. Šéf rezortu o tom informoval po stredajšom rokovaní vlády.

Epidemiologická situácia na Slovensku sa veľmi mierne zlepšila, uviedol Mišík


Epidemiologická situácia na Slovensku sa veľmi mierne zlepšila. Došlo k poklesu počtu vykonaných pozitívnych PCR aj antigénových testov. Počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii mierne vzrástol. Výraznejšie poklesol počet výjazdov zdravotnej záchrannej služby. Klesol aj počet príjmov do nemocníc. V stredu o tom po rokovaní vlády informoval šéf Inštitútu zdravotných analýz (IZA) Matej Mišík.