Slovakia

Vyšetrovateľ obvinil aj exšéfa polície Lučanského: NAKA ho doma nenašla, tak sa s ním dohodla

NAKA v stredu ráno navštívila vysokých príslušníkov SIS-ky aj policajného zboru, no jednu veľkú rybu doma nenašli. Kriminalisti totiž chceli zadržať aj bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského (51), ktorý však bol v tom čase v zahraničí.

Lučanský, ktorý skončil vo funkcii šéfa policajného zboru iba pred štyrmi mesiacmi, sa dostal do hladáčika NAKA v rámci akcie s krycím názvom Judáš. Kukláči sa ho podľa portálu noviny.sk pokúšali zadržať, ale nenašli ho doma. Bývalý policajný šéf sa mal nachádzať v Chorvátsku a portálu mal povedať, že nevie, v akej veci ho chcela polícia zadržať. Ale ak ho vyzve, na výsluch sa sám dostaví. Táto informácia ho mala zastihnúť na ceste z Chorvátska na Slovensko a s políciou sa mal dohodnúť, že sa sám dostaví na výsluch. Polícia informáciu nekomentuje.

„V súčasnom štádiu konania nie je možné k veci poskytovať žiadne informácie,“ vyhlásil hovorca policajného prezídia Michal Slivka. NAKA obvinila osem osôb, pokračuje v procesných úkonoch, zadržala zatiaľ šesť osôb. Trestná činnosť sa má týkať korupcie, pričom jedna z osôb je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti a vydierania a ďalšia osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

„Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili a niektoré stále aj pôsobia na vysokých funkciách Policajného zboru, SIS a Kriminálneho úradu Finančnej správy,“ približuje polícia. Malo by ísť o námestníka riaditeľa SIS-ky Borisa Beňu, bývalého šéfa kontrarozviedky Petra Gašparoviča, viceprezidenta Finančnej správy Daniela Čecha a exriaditeľa úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka.

Football news:

Arteta on the departure of FA Cup: Disappointed. Arsenal dominated the second half
Benitez left Dalian. His decision was influenced by the pandemic
The main veteran left Chelsea. For 9 years, Lucas Piazon played for the club three times!
Ronald Koeman: Suarez is a great player, but Barcelona made a decision. I don't like answering questions about him
Fonseca could be sacked if Roma fail to beat Spezia. Allegri and Mazzarri are contenders for the post
Mick McCarthy in charge of Cardiff until the end of the season
Aston Villa buy from Marcel Sanson for 14-15. 5 million pounds