Slovakia

Vyvraciame 6 mýtov o Huawei smartfónoch: Tomuto neverte

Mýtus 1: Nové telefóny Huawei nemajú Android

Všetky smartfóny Huawei bez výnimky používajú systém Android. Netreba sa teda ničoho báť: vo vnútri smartfónu sa nič nemení, všetky nastavenia a funkcie nájdete na svojom mieste tak, ako ste zvyknutí. Android si po celom svete získal stovky miliónov priaznivcov pre svoju jednoduchosť a intuitívnosť, vďaka ktorej je všetko poruke.

Navyše v smartfónoch Huawei ho dopĺňa prehľadná a minimalistická grafika, s ktorou nájdete všetko za pár sekúnd. Ak ste už niekedy držali v ruke telefón s Androidom, zorientujete sa úplne bez problémov.

Mýtus 2: Nedajú sa používať

Nové Huawei smartfóny sú plnohodnotné modely s najnovšími technológiami. Jediný rozdiel, ktorý zbadáte, keď zapnete nový Huawei telefón, je, že v ňom nenájdete obchod Play ani ďalšie aplikácie od Googlu. To však nie je žiadny problém. V Huawei nenechali nič na náhodu a Play nahradili vlastným obchodom, ktorý dostal červenú ikonku a názov AppGallery. Práve ten bude vstupnou bránou pre sťahovanie všetkých appiek, ktoré potrebujete.

Vyvraciame 6 mýtov o Huawei smartfónoch

Zdroj: Huawei

Mýtus 3: Sťahovanie appiek je zdĺhavé a ťažké

Vôbec nie. Jeden skvelý praktický tip: ak máte nový Huawei smartfón, stačí otvoriť obchod AppGallery a stiahnuť si aplikáciu Petal Search. Tá funguje ako vyhľadávač všetkých aplikácií, ktoré potrebujete: keď ju nainštalujete a otvoríte, stačí napísať do vyhľadávacieho okna názov ľubovoľnej appky a stiahnuť ju.

Napríklad taký Facebook, Instagram, WhatsApp či Messenger dostanete do telefónu bez akýchkoľvek problémov a veľmi rýchlo. Navyše si vyhľadávaciu lištu môžete umiestniť priamo na domovskú obrazovku, vďaka čomu nemusíte Petal Search ani len otvárať - stačí napísať názov appky, ktorú potrebujete. Zvládne to úplne každý a nezaberie to viac ako pár sekúnd.

Mýtus 4: Do nového Huawei telefónu nedostanem aplikácie, ktoré potrebujem

Sociálne siete a chatovacie appky však nie sú zďaleka všetko. V Huawei mysleli aj na to, a preto pridali aj appky od slovenských tvorcov - napríklad na skontrolovanie spotreby u operátora, internetbanking či privolanie taxi. Do svojho nového Huawei smartfónu bez problémov stiahnete aj desiatky slovenských aplikácií, ktoré vedia značne uľahčiť každodenné fungovanie.

Medzi tie najpopulárnejšie patria appky od Orange, O2, prehľad o financiách nestratíte vďaka appkám od ČSOB, VÚB či OTP Banky, odnaviguje vás spoľahlivý Sygic a odvezie Bolt či Hopin. Svoje aplikácie v ňom už majú aj viaceré obchody, ako napríklad Lidl, Tesco či Alza. A čo je najlepšie? Neustále pribúdajú ďalšie.

Vyvraciame 6 mýtov o Huawei smartfónoch

Zdroj: Huawei

Mýtus 5: Do nového Huawei smartfónu nedostanem aplikácie z môjho starého telefónu

Kúpa nového telefónu neznamená len radosť, ale aj starosti. V telefóne, z ktorého sa stal zrazu starý, máme uložený doslova celý život - na mieste je preto otázka, ako ho čo najjednoduchšie presunúť do toho nového? Odpoveď je Phone Clone.

Táto mimoriadne šikovná appka dokáže v priebehu chvíle skopírovať celý obsah starého telefónu (bez ohľadu na jeho značku) do ktoréhokoľvek Huawei smartfónu. Celý obsah znamená nielen kontakty, fotky, hudbu či poznámky a dokumenty, ale aj aplikácie, na ktoré ste zvyknutí. Stačí mať poruke oba telefóny a za pár minút je všetko pripravené.

Mýtus 6: Prídem o možnosť zálohovať fotky či hudbu

V dnešnej dobe je online záloha fotiek či citlivých údajov absolútna nutnosť, ktorú oceníte najmä v nepríjemných situáciách, keď telefón stratíte alebo ho ukradnú. Čarovné slovíčko cloud zmenilo život miliónom ľudí - kto ho používa, má po starostiach, lebo sa v priebehu pár sekúnd dostane k svojim dátam odkiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet.

Ani v tomto Huawei nezaostáva a prináša vlastnú cloudovú službu, v ktorej si bezpečne uložíte ako fotky z dovolenky, tak aj dôležité dokumenty z práce. Navyše, majitelia nových smartfónov dostanú pri kúpe niekoľko gigabajtov priestoru (v závislosti od konkrétneho modelu) na zálohovanie všetkého podstatného, na rok úplne zadarmo.

(PR)

Football news:

Frank de Boer will lead the Netherlands national team. Contract - for 2 years
Dynamo Stavropol about the match with Rotor: Transfers in the Russian Cup are prohibited. The RFU said that there is no way back
Maccabi entered the Champions League without 11 players due to covid. UEFA allows you to play if there are 13 players from the application
Ole Gunnar Solskjaer: De Gea saved us for years, Henderson did the same today. Lingard played well
The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)