logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Slovakia

Vzniká nová strana, sú za ňou ľudia z KDH a OĽaNO

Za novou stranou stoja europoslanci Anna Záborská, Branislav Škripek a poslanec národnej rady Richard Vašečka.

Na slovenskej politickej scéne by sa už čoskoro mala objaviť nová strana. Zakladajú ju konzervatívci z KDH a OĽaNO, ktorí nie sú spokojní s politikou Alojza Hlinu a Igora Matoviča.

Ohlásenie novej strany je otázkou niekoľkých dní, informuje portál Postoj.sk. 

Zabojovať o konzervatívneho voliča chcú viaceré známe tváre. Za novou stranou stoja europoslanci Anna Záborská, Branislav Škripek a poslanec národnej rady Richard Vašečka.

Záborská pritom len včera oznámila, že po 30 rokoch opúšťa svoju materskú stranu KDH. „Verím, že v KDH aj mimo neho je mnoho ľudí s podobným názorom, ktorí sú pripravení pokračovať v boji za hodnoty kresťanstva a demokracie,“ uviedla.

Škripek v europarlamente zastupuje Obyčajných ľudí. Súčasťou OĽaNO bol kedysi aj Vašečka. Z hnutia však odišiel a vstúpil do KDH, kde Alojza Hlinu vyzval do súboja o post predsedu. Delegáti však na minuloročnom sneme KDH zvolili Hlinu.

Podľa Postoja by súčasťou nového projektu mali byť ďalšie mená konzervatívnych členov parlamentného klubu OĽaNO.

KDH: Je to rozbíjanie hlasov

Samotné KDH včera na odchod Záborskej z hnutia reagovalo vyhlásením, podľa ktorého sa chce europoslankyňa aj naďalej politicky angažovať, čo nepovažujú za zodpovedný prístup.

„Takéto konanie považujeme za trieštenie politickej scény a rozbíjanie hlasov kresťanských voličov, ktorých jednotu v súčasnej dobe Slovensko veľmi potrebuje. Uprednostniť osobný záujem kandidovať pred záujmom celku a jednoty kresťanských a konzervatívnych voličov považujeme za nezodpovedné a sebecké,“ oznámilo KDH.

Themes
ICO