Slovakia

Wellington Phoenix opäť mieria do austrálskeho exilu

V minulej sezóne skončil po základnej časti tretí Wellington hneď v 1. kole play off.

Sydney 27. októbra (TASR) - Futbalisti novozélandského Wellingtonu Phoenix sa opäť presunú do Austrálie, kde sa budú v tzv. bubline pripravovať na štart novej sezóny tamojšej A-League. K podobnému kroku pristúpili aj v uplynulej sezóne poznačenej pandémiou ochorenia COVID-19.

Hráči Phoenix strávili vyše tri mesiace v "exile", aby mohli dokončiť ročník 2019/2020. Od budúceho týždňa sa budú pripravovať v Novom Južnom Walese. Nová sezóna sa mala začať už pred dvoma mesiacmi, pandémia koronavírusu jej štart oddialila zatiaľ do 27. decembra. Wellington v oficiálnom stanovisku uviedol, že by chcel odohrať domácej zápasy na Novom Zélande, ak sa podarí vytvoriť "transtasmánsku cestovnú bublinu".

V minulej sezóne skončil po základnej časti tretí Wellington hneď v 1. kole play off. Po návrate na Nový Zéland musela byť celá výprava dva týždne v povinnej karanténe, kým sa jej členovia opäť mohli stretnúť s rodinami. Informovala agentúra AP.

Football news:

Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB
We know more than half of the participants in the Champions League playoffs. Who is already there, and who postponed until the last round?
Maguire about 1:3 with PSG: the Opponent scored illogically-a ricochet and pinball around the penalty area
Ronald Koeman: Barcelona want to score 18 points in the Champions League. We had a great 1st half with Ferencvaros