Slovakia

Za ľudí: Hrôzy druhej svetovej vojny presahujú našu predstavivosť

Na archívnej snímke Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: TASR – Jakub Kotian

Strana upozornila, že v bojoch padli tisícky vojakov zo Slovenska, v koncentračných táboroch zavraždili 60.000 slovenských Židov.

Bratislava 8. mája (TASR) - Hrôzy druhej svetovej vojny presahujú našu predstavivosť. Koaličná strana Za ľudí to uviedla na sociálnej sieti pri príležitosti 76. výročia od ukončenia druhej svetovej vojny. Strana pripomenula, že vojna priniesla smrť až 60 miliónom ľuďom. "Či už to bolo v mene zvrátenej ideológie a nenávisti alebo v hrdinskom boji za slobodu, každá smrť je tragédiou," spresnila.

Strana upozornila, že v bojoch padli tisícky vojakov zo Slovenska, v koncentračných táboroch zavraždili 60.000 slovenských Židov. Desaťtisíce ľudí boli zmrzačené, mučené a prišli o všetko, čo mali. "Nenávisť zanecháva za sebou len spálenú zem, vojna je memento, ktoré sa nesmie zopakovať. Mier nie je samozrejmosť," poznamenala vicepremiérka a predsedníčka strany Veronika Remišová.

Ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej dávajú posledné dni nádej, "že tak, ako ľudstvo svojho času porazilo vo vojne nenávistnú ideológiu, porazí napokon aj zákerného nepriateľa, ktorým je dnes vírus".

Football news:

Tiago Alcantara: I hate modern football. VAR robs the game of adventurism. Referees must make mistakes, as do players
FIFA for homophobic chants of fans punished the national team of Mexico with the closure of the stands and a monetary fine
Afellay on Messi: He often vomited in the toilet right before going on the pitch - so strong was the pressure
Real Madrid likes Pau Torres, but the transfer of the Villarreal defender is more likely in the summer of 2022
Lovren on hitting Chic in the Face: Funny penalty
Bayern is Interested in Dumfries, his compensation is 15 million euros. Defender scored 2 goals at the Euro
The Italian coach of the Hungarians translated and learned the anthem - to understand the nation! This country saved his career (almost became an accountant)