Slovakia

Zábery, z ktorých mrazí: Šialenec v nemeckom Trieri neušetril ani bábätko v kočíku

Medzi mŕtvymi je aj 9-týždňové novorodeniatko. Polícia zadržala chladnokrvného útočníka Bernda W. (51) po štyroch minútach šialeného vyčíňania.

Nezastavil ho ani kočík s nevinným dieťatkom bezbranne ležiacim vo vnútri. Z neznámych príčin šialenec vo vysokej rýchlosti nasmeroval svoje sivé SUV na pešiu zónu v nemeckom mestečku Trier. Doslova šťastím v nešťastí bolo, že sa na mieste tento rok pre pandémiu nekonali vianočné trhy, ako to býva zvykom. Napriek tomu sa beštiálnemu šoférovi podarilo vziať životy piatim nevinným ľuďom. Zdrvený svedok opísal, ako kočík s iba 9-týždňovým dievčatkom po prudkom náraze preletel vzduchom.

Krehké telíčko nemalo šancu prežiť. Úmrtie novorodenca zlomilo aj samotného primátora mesta Wolframa Leibeho, ktorému z miesta činu uviazol v pamäti obraz zničených detských topánočiek. Medzi ďalšími obeťami menovali dve ženy († 25 a † 73) a muža († 45). Všetci boli obyvateľmi Trieru. Najmenej tri osoby boli vážne zranené, päť ľudí utrpelo stredne ťažké zranenia a ďalších šesť osôb sa spamätáva z ľahších poranení.

Vo svojom aute niekoľko rokov aj žil.
Otvoriť galériu

Privolaná polícia zastavila Bernda do štyroch minút od prijatia prvého tiesňového hovoru. Auto s obitou kapotou sa im podarilo zastaviť pri starej rímskej bráne Porta Nigra, kde vodiča následne pritlačili k zemi a zadržali. Motív jeho konania podľa doterajšieho vyšetrovania nebol teroristicky orientovaný, no naďalej zostáva neznámy.

Ohavný čin spáchal sám s úmyslom zabiť. Susedia ho považujú za čudáckeho, v pamäti majú, že už ako dieťa bol agresívny. Je elektrikár, v súčasnosti bol nezamestnaný. Od smrti matky žil zrejme niekoľko rokov vo svojom aute, kde jeho jediným priateľom bol alkohol.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017