Slovakia

Zásadná zmena v Lige majstrov? UEFA chce predstaviť nový formát

Podľa britského denníka The Times budú najprv jej predstavitelia v tomto týždni rokovať o návrhu s najlepšími klubmi rebríčku UEFA a v priebehu mesiaca ho predstavia verejnosti. Novo by sa Liga majstrov mohla hrať po vzore basketbalovej Euroligy v ligovom formáte, bez rozdelenia do skupín. Každý z 32 tímov by v základnej časti hral s desiatimi súpermi, body by sa počítali do celkovej tabuľky a šestnásť najlepších celkov by postúpilo do vyraďovacej fázy.

Hralo by sa tzv. Švajčiarskym systémom, ktorý sa uplatňuje najčastejšie v šachu. Vedenie UEFA ho uprednostňuje kvôli hrozbe prílišného množstva zápasov. Nový formát súťaže by chcela UEFA zaviesť v sezóne 2024/25. V hre je podľa britského denníka aj rozšírenie súťaže na 36 klubov. Vedenie európskeho futbalu chce týmto krokom zamedziť tomu, aby si najbohatšie kluby vytvorili vlastnú súťaž. Otázkou však je, ako k zvýšeniu počtu zápasov v základnej časti zo šiestich na desať pristúpia samotní hráči a realizačné tímy.

Napríklad tréneri Liverpoolu Jürgen Klopp a Manchestru City Josep Guardiola sú veľkými kritikmi súčasného stavu. Kvôli dobiehaniu zápasového manka, ktoré zavinili opatrenia v súvislosti s pandémiou koronavírusu, hrá väčšina ich futbalistov už tretí mesiac dva zápasy týždenne.

Football news:

Chelsea are considering the option of a temporary appointment of Grant and the arrival of Tuchel in the summer in the event of Lampard's dismissal
Klopp responds to Clattenburg about refereeing: I don't play mind games. For various reasons, I am not Ferguson
Hertha's sporting director loves signing players. Just look at his smile!
Rooney confirmed as Derby County head coach
Barca's presidential election will not take place on January 24 due to anti-coronavirus restrictions
Zlatan on Covid: I tried to train at home, but immediately felt tired
Bayern are Interested in Militao as a replacement for Alaba. The Brazilian has 3 matches for Real Madrid this season