Slovakia

Zavolala políciu na muža, ktorý si na námestí pichal drogy. Riešim papuče, reagoval policajt

Bola streda deväť hodín ráno a na lavičke v mestskom parku v Bojniciach sedel muž so striekačkou v ruke očividne nachystaný vpichnúť si drogy. Neprekážali mu ľudia, ktorí chodili naokolo a zjavne prekážal ani on im. Až na mladú Bojničanku, ktorá zavolala políciu, aby to ohlásila. Nečakala, že ani tú nebude tento muž zaujímať.

Aspoň tak sa jej to javilo, keď službukonajúcemu mestskému policajtovi do telefónu vysvetlila, čo vidí a on ju podľa jej slov odbil. „Pán policajt mi povedal, že nemá na to čas, lebo práve rieši papuče, je sám v robote a aj tak by ho mohol maximálne upozorniť,“ opísala Webnovinám.

Policajt mal následne Bojničanke, ktorá si neželela zverejniť svoje meno, no redakcia portálu ho má k dispozícii, povedať, aby si zavolala štátnu políciu. „Konal v zmysle zákona,“ reaguje náčelník mestskej polície v Bojniciach Miroslav Nagy.

Náčelník polície: Postup bol správny

Hovorí, že službukonajúci policajt v tom čase riešil v inej časti mesta dopravný priestupok, dával blokovú pokutu a bol povinný svoj úkon dokončiť. Zároveň podľa jeho slov volajúcu poučil, že ak si myslí, že to neznesie odklad, má sa obrátiť na štátnu políciu.

„Samozrejme, keby mu bol nahlásený prípad, kde ohrozí ohrozenie zdravia alebo života, okamžite by tam sám išiel. Toto ale nebol ten prípad,“ dodal Nagy s tým, že policajt po uložení pokuty vodičke nakoniec predsa len išiel situáciu do mestského parku skontrolovať, no už tam žiaden muž na lavičke s ihlou nebol.

Odborníka Ľubomíra Okrúhlicu sa Webnoviny.sk pýtali, či sa situácia, kedy niekto užíva drogy, nepovažuje za život ohrozujúcu.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Football news:

Denmark has an unusual coach-philosopher: he turned children's football around, looked for the principles of the national team with the former prime Minister
Football has become uninteresting. 60% of the time, players roll the ball in their own half. Honorary President of the Russian Federation Vyacheslav Koloskov shared his opinion about the entertainment of Euro 2020
Coach of Finland before Belgium: We can even take the first place in the group. Just fantastic
Atalanta can offer 20 million euros to Bologna for the defender of the Japanese national team Tomiyasu
De Bruyne, Eden Hazard and Witzel will start against Finland, Thorgan Hazard will not play due to injury
Chalhanoglu on Euro exit: Turkey has a young team, it will progress
Vladimir Petkovic: Switzerland is upset with third place. We can only wait