Slovakia

Zisk Home Depot v 1. kvartáli klesol, tržby sa zvýšili

Spoločnosť uviedla tiež, že predaj sa na konci 1. štvrťroka a v prvých dvoch týždňov 2. štvrťroka zlepšil.

Atlanta 19. mája (TASR) – Americká sieť Home Depot, najväčší maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb v USA, zaznamenala v 1. štvrťroku 2020/21 pokles zisku. A stiahla svoju prognózu pre tento rok v dôsledku neistoty spojenej s pandémiou nového koronavírusu a jej vplyvom na širšiu ekonomiku.

Spoločnosť uviedla tiež, že predaj sa na konci 1. štvrťroka a v prvých dvoch týždňov 2. štvrťroka zlepšil.

Čistý zisk Home Depot za tri mesiace do konca apríla klesol o 10,7 % na 2,25 miliardy USD (2,08 miliardy eur), čo predstavuje 2,08 USD na akciu, z 2,51 miliardy eur alebo 2,27 USD/akcia v predchádzajúcom roku. Analytici, ktorých oslovila spoločnosť Refinitiv očakávali, že Home Depot zarobí v 1. kvartáli svojho finančného roka 2,27 USD na akciu.

Tržby v uplynulom štvrťroku pritom vzrástli o 7,1 % na 28,26 miliardy USD z vlaňajších 26,38 miliardy USD. A prekonali aj odhady analytikov vo výške 27,54 miliardy USD. Predaj v obchodoch otvorených viac ako rok stúpol o 6,4 %.

Dôvodom nižšieho zisku boli jednorazové kroky, napríklad opatrenia na podporu zamestnancov. Konkrétne Home Depot vynaložil 850 miliónov USD pred zdanením na benefity pre zamestnancov a udržanie otvorených obchodov.

Spoločnosť tiež oznámila, že jej predstavenstvo vyhlásilo dividendu v hotovosti v 1. štvrťroku vo výške 1,50 USD na akciu splatnú 18. júna.

(1 EUR = 1,0832 USD)

Football news:

Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22
Belotti is the first Torino player in 43 years to score at least 15 goals in two consecutive seasons
Martial became the tenth Manchester United player to score 50 goals in the Premier League
Atletico and Sevilla entered the Champions League, Villarreal lost chances
Annibale Frossi – the forgotten legend of Inter. Played in huge glasses, scored at the Hitler Olympics and narrowly escaped the war in Ethiopia
Sane had his first training session in Bayern
Manchester United have made the same starting line-up in five consecutive Premier League games for the first time in 27 years