Slovakia

Zisk výrobcu luxusných tovarov v 1. polroku prudko vzrástol

Dôvodom bolo výrazné oživenie dopytu po minuloročnom prepade spôsobenom pandémiou.

Paríž 26. júla (TASR) - Francúzsky koncern LVMH, ktorý je popredným svetovým výrobcom luxusných tovarov, v 1. polroku prudko zvýšil tržby aj zisk. Dôvodom bolo výrazné oživenie dopytu po minuloročnom prepade spôsobenom pandémiou.

Čistý zisk koncernu, medzi ktorého značky patria napríklad Moet a Louis Vuitton, za prvých šesť mesiacov 2021 dosiahol 5,3 miliardy eur. To bol desaťnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V porovnaní s 1. polrokom 2019 zisk vyskočil o 62 %.

Prevádzkový zisk sa zoštvornásobil na 7,6 miliardy eur. Tržby medziročne vzrástli o 53 % a prekonali očakávania analytikov.

"Prvá polovica tohto roka predstavuje návrat k silnej rastovej dynamike po roku 2020 výrazne narušenom globálnou pandémiou," uviedla skupina.

"LVMH má za sebou skvelý prvý polrok a žne úžitok z toho, že neprestal inovovať a investovať ani počas pandémie, aj keď bol uprostred globálnej krízy," uviedol šéf koncernu Bernard Arnault.

Football news:

Torpedo Vladimir about the detention of Shinnik fans by the police: We have nothing to do with this. We were preparing for the reception
Watzke on the transfer of Holand: There is still no decision whether he will leave in the summer
Ibrahimovic will not play with Atletico. He can return to the ranks after a pause for national team matches
Mbappe complains about Neymar, and Donnarumme feels bad behind Navas (but Messi is for him). Against this background, PSG has 8 out of 8 in the league
Arsenal demolished Tottenham for the first half of the derby. A hole in the support zone and a completely unprepared Kane helped
Kroos on the injury: I played with the pain for six months, taking pills. Between matches, the pain was much stronger
Damsgaard is Interesting for Juve, Inter, Milan and Tottenham. He scored against Russia and England at the Euro