Albania

60-vjetor i zakonshëm për një futbollist të jashtëzakonshëm

BUENOS AIRES, 29 tetor /ATSH-AFP/ – Ylli i futbollit, mishërimi i të gjitha sukseseve, Diego Armando Maradona është i detyruar të festojë, pothuajse i vetëm, 60-vjetorin, i kufizuar në rezidencën e tij në jug të Buenos Aires.

Ai nuk ka asnjë kontakt me persona që kanë shfaqur simptoma të COVID-19.

Pacient me rrezik, i operuar disa herë për insuficencë respiratore apo kardiake, futbollisti i njohur argjentinas, që ka mbajtur numrin 10, humbi rastin për të festuar 60-vjetorin në vendin ku ai shkëlqeu, në fushën drejtkëndëshe të një fushe futbolli.

Festimet u bënë në intimitet familjar, i rrethuar nga pesë fëmijët dhe nipi./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two