Albania

A do japësh dorëheqjen për një post të rëndësishëm në qeveri? Meta shpjegon konspiracionin që sajoi vetë

Pas konspiracioneve të ngritura nga njerëzit pranë presidentit Ilir Meta, ky i fundit i përgjigjur pyetjeve të gazetarëve nëse ai është i gatshëm të lërë Presidencën për të marrë një tjetër post të rëndësishëm në qeveri pas zgjedhjeve të ardhshme nëse fiton koalicioni opozitar siç parashikojnë funksionarët e këtyre forcave politike.

Ai ka thënë se do të mbajë premtimin e bërë më parë.

Sipas Metës deri në vitin 2022 ai do të jetë në krye të Presidencës dhe sipas tij në mbrojtje të Kushtetutës.

“Unë prej kohësh kam qenë i gatshëm që për hir të marrëveshjeve që zgjidhin problemet. Unë do jem i gatshëm që të lë postin pa pasur interesin e karrierës time. Ju them se në të gjitha rastet premtimin që kam bërë që deri në 24 korrik të vitit 2022 do të jetë kështjellë e pamposhtur në mbrojtje të kushtetutës do ta mbajë në të gjitha mënyrat. Do ta mbaj këtë institucion. Por ky nuk është problemi i vetëm.” tha Meta.(TemA)

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi