Albania

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 18 fluturime të konfirmuara për të shtunën

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës, njoftoi sot për 18 fluturime të konfirmuara për ditën e shtunë, datë 24 tetor.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (TIA) u bën thirrje pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës, ndërkohë që thekson se maskat janë të detyrueshme.

Po ashtu, TIA njofton se lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e shtunë janë:

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Ankona dhe kthm

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Piza dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Memmingen dhe kthim

Blue Panorama – Tiranë – Bergamo dhe kthim

SkyUp – Kiev – Tiranë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Piza dhe kthim

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bolonja dhe kthim

British Airways – Tiranë – Heathrow dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Verona dhe kthim /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?