Albania

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 22 fluturime të konfirmuara për ditën e diel

TIRANË, 4 korrik/ATSH/ Tirana International Airport njofton se deri tani janë 22 fluturime të konfirmuara për ditën e diel.

Sipas TIA-s, janë konfirmuar fluturimet me Air Albania Tiranë – Romë dhe kthim, Tiranë – Milano dhe kthim dhe Tiranë – Stamboll dhe kthim.

Po ashtu, janë konfirmuar fluturimet me Wizzair Tiranë – Bruksel dhe kthim, Tiranë – Bergamo dhe kthim, Tiranë – Luton (Londer) dhe kthim, Tiranë – Vjenë dhe kthim dhe Tiranë – Dortmund dhe kthim.

Më kompaninë Blue Panorama janë konfirmuar fluturimet Tiranë – Bolonja dhe kthim, Tiranë – Verona dhe kthim, Tiranë – Milano dhe kthim dhe Tiranë – Romë dhe kthim

Me kompaninë Tui është konfirmuar fluturimi Tiranë-Bruksel dhe kthim. Me Air Serbia, Beograd – Tiranë dhe kthim, me Albawings janë konfirmuar fluturimet Tiranë – Frankfurt dhe kthim, Tiranë – Umbria dhe kthim dhe Tiranë – Piza dhe kthim.

Me kompaninë Lot, Tiranë – Poloni dhe kthim, ndërsa me kompaninë Austrian Tiranë – Vjenë dhe kthim. Me Aegean, Tiranë – Athinë dhe kthim dhe me Belavia Tiranë – Minsk dhe kthim.

TIA u risjell në vëmendje pasagjerëve se duhet të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi. Po ashtu u rikujton atyre që gjatë udhëtimit, të respektojnë protokollet e higjienës. Maskat janë të detyrueshme.⠀

Ndërkohë, TIA thotë se nisjet nga Shqipëria janë ende të kufizuara për personat që nuk janë të pajisur me leje qëndrimi apo pasaportë për destinacionet e BE-së.⠀

“Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian dhe nënshtetasit europianë”, thotë TIA./a.gjonaj//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Ignashevich Pro 1:1 with Spartak-2: torpedo has no problems with the structure of the game. But without blows there are no goals
Gattuso on Pirlo's appointment in Juve: All right, he got it. Being a player and a coach are different things
Sergi Roberto on the Barcelona-Bayern match: It will be like the final
David Silva has agreed a 3-year contract with Lazio for 9 million euros. He will leave the city for free
Mertens Pro 1:3 with Barca: after Langle's goal, Napoli forgot how to play
Muller before Barca: anything can happen in a match of this level
Mammana about moving to Sochi: I will Try to achieve a lot with this great club