Albania

Agjenti tregon të ardhmen e Allegrit

Agjenti i Allegrit tregon të ardhmen e italianit.

Agjenti i Massimiliano Allegrit konfirmon se trajneri ka pasur oferta të ndryshme.

Agjenti i ish trajnerit të Juventusit, Giovanni Branchini, ka konfirmuar se Allegri ka marrë disa oferta nga klube të ndryshme, por ai po pret ende projektin e duhur.

“Ai mori disa oferta, të cilat nuk u morën parasysh nga ai”, tha ai.

“Ai është shumë i relaksuar dhe pas kësaj periudhe pushimi, e cila në fillim ishte e këndshme dhe tani ndihet pak më e detyruar, ai është i etur të kthehet në futboll”, shtoi ai.

“Sidoqoftë, ai është duke pritur për një projekt të mirë që e bind atë. Deri më tani, kjo nuk ka ndodhur ende”, tha Branchini.

Branchini u pyet në mënyrë specifike nëse Napoli ishte një nga ata që ishin afruar me Allegrin.

“Unë do të preferoja të mos komentoja”, përfundoi Giovanni Branchini.

Football news:

Barcelona estimates Dembele at 50 million euros. Juve may lower the price by including Rabiot in the deal
Flick announced his retirement from Bayern Munich at the end of the season. He is expected to take charge of the German national team
Thomas Tuchel: Chelsea are in the semi-finals of the FA Cup and the Champions League, and also want to get into the top 4 of the Premier League. There are crucial matches ahead
The city is turning into a technological monster: they invited an astrophysicist-tactician, cooperate with IT manufacturers and Google
Rostov midfielder Gigovic was sent off for two yellow cards in the match with Loko
Musiala made his first double for Bayern
Norwich relegated to the Premier League