Albania

Aksident i rëndë/ Përplasen dy automjete në aksin rrugor Tepelenë-Mallakastër, plagosen 5 persona, përfundojnë në spital

Pasditen e sotme është regjistruar një aksident rrugor në aksin rrugor Tepelenë-Mallakastër pranë fshatit Krahës ku janë përplasur dy automjete.

Si pasojë e këtij aksidenti, janë plagosur 5 persona. Një kamionçinë, e cila vinte nga një rrugë dytësore i ka prerë rrugën një makine tip “Toyota” me targa greke.

Sakaq, sipas informacioneve nga grupi hetimor, kamionçina ka hyrë në rrugë pa sinjal duke shkaktuar dhe përplasjen dhe ndërkohë, në automjetin që vinte nga Greqia ishin një çift bashkëshortësh nga Fieri me fëmijën e tyre, gjyshin si dhe tezen e fëmijës.

Bëhet me dije se të pesë të lënduarit janë shtruar me urgjencë në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës ndërkohë që njëri prej të lënduarve, bashkëshortja e drejtuesit të mjetit është shtruar në ranimacion me plagë të rënda.

h.b/dita

Football news:

Guardiola on Lampard's departure: There are no projects. You need to win - or you will be fired
Gary Neville: We will discuss Tuchel's departure in 1.5-2 years, I am sure. This is how Chelsea works
Valery Gazzaev about his son in Siena: He's only 40, he needs to gain experience. The deputy of the State Duma Valery Gazzaev commented on the appointment of his son Vladimir as the head coach of Siena from the 4th division of Italy
Pedri about Barca: I got where I wanted to go. Learning is easier when there are good players around
Rangnick refused to take charge of Chelsea on an Interim basis
Bruno on van de Beke: I would not be happy if I was in Donny's position
Another quarter of an inch and I'd have lost an eye. Middlesbrough player Fry was kicked in the face, the referee did not give a penalty