Albania

Aksident mes tre makinash në Fushë-Prezë, plagosen 6 persona

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Fushë-Prezë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 6 persona.

Në aksidentin e  ndodhur pa shkuar tek Ura e Gjolës janë përfshirë 3 mjete. Nga sa bëhet e ditur të plagosurit M.B, K.B, L.H, B.H, M.H dhe B.Z., janë dërguar në spital, ku po marrin edhe kujdesin e duhur. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit dhe gjendja e të plagosurve.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 30.10.2020, rreth orës 18:20, në Fushë-Prezë, pa shkuar tek Ura e Gjolës, janë përfshirë në aksident 3 mjete. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 6 shtetas me inicale M.B, K.B, L.H, B.H, M.H dhe B.Z., të cilët janë dërguar në spital, dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e policisë dhe vijojnë punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Football news:

Gattuso on Napoli: Almost lost to AZ, although they could have reached the playoffs
Mikel Arteta: Arsenal in the Premier League are not as formidable in attack as in the Europa League
Roma have 4 wins in 5 rounds of the Eurocup season for the first time
Soboslai could move to Leipzig in the winter if Salzburg fail to qualify for the Champions League play-offs. The midfielder is also of Interest to Bayern
Bale has 200 career goals. He hasn't scored in European competition for 2 years
Fati became socio of Barca, but will not be able to vote in the next election
Jose Mourinho: some Tottenham players coming to visit LASK, Ludogorets, think they don't belong there