Albania

Al-Khelaifi: Tuchel, trajneri më i mirë në botë

Sipas presidentit Nasser Al-Khelaifi, Paris Saint-Germain ka trajneri më i mirë në botë, Thomas Tuchelin.

Kampionët e Ligue 1 tashmë kanë një epërsi prej pesë pikësh në krye të tabelës në sezonin e parë të Tuchel.

PSG ka tashmë gjashtë fitore të njëpasnjëshme, duke bërë që trajneri gjerman të vendos një rekord të ri të klubit.

Ai do të përballet me testin e tij më të ashpër si trajner kur PSG do të vizitojë finalistët e sezonit të kaluar, Liverpoolin, në Ligën e Kampionëve të martën.

Tuchel ka gëzuar sukses të kufizuar pasi që magjia e tij mbresëlënëse me Mainzin i ka fituar atij të drejtën për të pasuar trajnerin e Reds, Jurgen Klopp, në Borussia Dortmund, me DFB-Pokal nderin e tij të vetëm nga koha e tij në Signal Iduna Park.

Por, pasi kohëve të fundit etiketoi Kylian Mbappen dhe Neymarin si dy lojtarët më të mirë në botë, Al-Khelaifi dha lëvdata të ngjashme me njeriun e fundit që pret t’i jap lavdinë evropiane PSG-së, Tuchel.

“Parisi ka lojtarët dhe trajnerin për të bërë diçka pozitive në Anfield” ka thënë fillimisht Al-Khelaifi për Telefoot.

“Ne kemi trajnerin më të mirë në botë”, përfundoi sheiku i PSG-së. /Telegrafi/

Football news:

Gasperini on two penalties for Juve: They are above any rules in Italy. Did we have to cut off our hands?
Sarri Pro 2:2 with Atalanta: We played with one of the best teams in Europe right now
Pep Guardiola: Manchester City have won a place in the Champions League on the pitch. I hope that UEFA will allow us to play
Atalanta extended their unbeaten streak to 14 games and is ranked 3rd in Serie A
Ronaldo scored his 27th goal in Serie A, converting a penalty in the game against Atalanta. Immobile has 29 balls
Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952