Albania

Alarmohen qytetarët, pallati në Tiranë përfshihet nga zjarri, evakuohen banorët

Mbrëmjen e sotme në zonën e Astirit në Tiranë, është përfshirë nga flakët një apartament në katin e katërt të një pallati në rrugën “Mikel Maruli”.

Burime nga zjarrfikësja pohuan se ndihma është kërkuar në orën 22:55 minuta dhe tre makina ndodhen në vendin e ngjarjes në luftë me flakët.

Ndërkohë, policia në njoftimin zyrtar thekson se fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, por vetëm materiale. Banorët e pallatit janë evakuuar dhe nuk ka rrezik për ta.

Sakaq, vijon puna me grupin hetimor për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit.

h.b/dita

Football news:

Sociedad coach on the draw with Real Madrid: If we had scored 2-0, everything would have been different. Fair result
Only Raul and Casillas were younger than Vinicius when they played their 100th match for Real Madrid
Zidane on the draw with Sociedad: We lost two points. We had obvious moments in the first half
Wolverhampton defender Kilman is ready to play for the Ukrainian national team. Earlier it was reported that he can choose Russia
Pochettino on the new remontade with Barca: In football, even the unthinkable is possible, but we are positive
Real Madrid snapped a 5-game winning streak with a draw with Sociedad
Neymar is likely to miss the Barcelona game. PSG don't want to take any chances