Albania

Ambasadorja zvicerane: Proceset demokratike zhvillohen edhe në pandemi

Ndonëse nuk është plotësisht e njëjtë, nëse ndonjë takim apo seancë organizohet online ose me prezencë fizike, megjithatë patjetër duhet të gjendet menyrë për vazhdimin e proceseve demokratike, thotë në intervistë për emisionin “200”  në Alsat M, ambasadorja e Zvicrës, SIbil Suter. E pyetur nëse modeli i tillë mund të zbatohet edhe në politikë, ambasadorja thotë;

Secili duhet të përpiqet dhe atë që mundet ta zbatojë online, pa prezencë fizike, por duhet të konfirmohet ajo çka do funksionojë dhe çka jo. Njerëzit madje takohen edhe në Zvicër, kjo nuk mund të shmanget, por duhet të shmangen tubimet e mëdha”, thotë Suter.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude