Albania

Askush nuk po beson, ja ku pritet të zyrtarizohet brenda 48 orësh Douglas Costa

Ylli Brazilian do ta kompletojë transferimin në Gremio brenda 48 orëve.

Douglas Costa pritet të përfundojë lëvizjen e tij në Gremio brenda 48 orëve, tha nënkryetari i klubit brazilian.

30-vjeçari u bashkua me Bayern Munich në huazim nga Juventus këtë tetor, por bavarezët kishin informuar gjigantët e Serie A se nuk do ta blenin futbollistin.

Braziliani tani pritet të kthehet në ish-klubin e tij Gremio në një transferim falas.

“Negociatat janë duke u zhvilluar. Juventusi zyrtarisht na autorizoi të bëjmë një marrëveshje me lojtarin” – tha nënkryetari i Gremio Marcos Herrmann për Globo Esporte.

“Ne jemi duke pritur për dokumentacionin, i cili duhet të mbërrijë të martën ose të mërkurën, dhe ka kohë të mjaftueshme për të regjistruar lojtarin para se të mbyllet afati kalimtar. Ne jemi optimistë ”.

Kontrata e Douglas Costa me Juventusin skadon në vitin 2022, por Bianconerët do të përfundojnë marrëveshjen me anësorin brazilian një vit më parë.

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone