Albania

Atë që e do Milani, po e transferon Atletico Madridi

35 milionë euro të paguara, Atletico Madrid prenoton yllin e Serie A.

Atletico Madrid siguron shërbimet e një prej lojtarëve më të spikatur në Serie A. Spanjollët kanë arritur marrëveshjes me Udinese për transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Rodrigo De Paul.

Argjentinas, sipas Sky Sport, do të kryejë vizitat mjekësore pasi të përfundojë Copa America. Pasi të ndodhë diçka e tillë pritet që mesfushori të nënshkruajë me skuadrën e re dhe të luajë më pas në LaLiga.

De Paul po kërkohet edhe nga Milani, por kuqezinjtë nuk mund t’i plotësojnë kërkesat financiare klubit të Udinese. Marrëveshja e transferimit të mesfushorit kap shifrën e 35 milionë eurove.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde