Albania

“Aty ku luftohet çdo ditë për triumfin e jetës”, Manastirliu: Mjekët janë bërë si familje për pacientët

Ogerta Manastirliu, Ministrja e Shëndetësisë, nëpërmjet një statusi në rrjetin e saj social Facebook, ka vlerësuar punën e mjekëve në këtë situatë të vështirë të pandemisë.

Manastirliu tregon se mjekët janë bërë familje e pacientëve të shtruar në spitalet COVID-19, ku luftohet çdo ditë për jetën.

Kujtojmë se më herët Manastirliu i është drejtuar edhe më një apel ndërgjegjësues qytetarëve që të respektojnë masat anticoivd për të parandaluar përhapjen e virusit, ndërsa shprehet se duke respektuar rregullat ndihmojnë mjekët në këtë betejë të përditshme.

Statusi:

Janë nëna, mjeke e gra të forta, që siç thonë ato vetë, janë bërë si familje për pacientët e Infektivit, ku luftohet çdo ditë për triumfin e jetës.

#Mirënjohje për dr. Entela Kolovanin dhe dr. Nevila Gjermenin, që shërbejnë me vetëmohim e sakrificë prej 8 Marsit, si i gjithë ekipi i palodhur i spitalit infektiv nën drejtimin e prof. Najadës, me energjinë e pashtershme për të shpëtuar jetë.

h.b/dita

Football news:

Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick
The Premier League has changed its approach to determining offside after Man City's Aston Villa goal. Now in this situation will be fixed out of the game
Zlatan and Lukaku had a conflict in the Italian Cup match
Zlatan scored 8 goals for Inter Milan. More than any other team