Albania

Autoritetet Shëndetësore nuk lejojnë skuadrën e Serie A të zhvillojë ndeshjen

Autoritetet Shëndetësore nuk lejojnë skuadrën e Serisë A të zhvillojë ndeshjen!

Ndeshja Lacio-Torino “Deja-Vu” e Juventus-Napoli. Sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, Autoriteti Shëndetësor Lokal i krahinës së Piemontes nuk lejon që skuadra e Torinos të udhëtojë nga një qytet në tjetrin për arsye të shpërthimit të koronavirusit në masë, ku klubi granata ka raportuar deri më tani 10 raste pozitive, 8 lojtarë dhe 2 pjestarë të stafit teknik.

Pas shtyerjes së sfidës e ditës së sotme midis Torinos dhe Sasuolos tani më Liga e Serisë A duhet të marrë një vendim tjetër për sfidën e së martës në mbrëmje ku Torino do të ndeshet në kryeqytet me Lacion, por Autorietet Shëndetësore Lokale të krahinës së Piemontes nuk e autorizojnë kalimin e skuadrës granata për të udhëtuar drejt Romës.

Të njëjtën situatë e kemi parë edhe përpara sfidës ndaj Juventusit në tetor të vitit 2020 ku Napoli raportoi dy raste pozitive por Autoriteti Shëndetësor Lokal e krahinës së Kampanjës nuk e lejoi zhvillimin e këtij takimi.

Football news:

The Super League is already as close as possible. UEFA is furious
Stefano Pioli: Milan are among the youngest teams in the top leagues. We are second, and others are not even in the top ten in their championships
PSG does not participate in the European Super League: Football-for all teams
Solskjaer after 3-1 with Burnley: Manchester United are in good shape. We want to finish the season with a win in the Europa League
Monaco Golovin does not lose 7 matches. The overall score is 16:0
Gary Neville: Will Arsenal enter the Super League? He has just drawn with Fulham
Remove the points from the entire big six. Neville about the top clubs in the Premier League in the European Super League