BOTA – Dita Botërore e Ushqimit.

STAMBOLL (Turqi) – Vizita e kancelares gjermane Angela Merkel.

LOS ANXHELES (SHBA) – Festivali i Birrës “Vegan Oktoberfest”.

CAP CANAVERAL (SHBA) – Fluturimi i misionit Lucy i NASA-s në asteroidët e Jupiterit.

UASHINGTON (SHBA) – Fjalimi i presidentes së Bankës Qendrore Evropiane, Christine Lagarde, në takimin e vjeshtës të Fondit Monetar Ndërkombëtar./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.